Menu ...
Kontakt ...
041/4231121
0948 717 101
Obecný úrad

Webstránka zadarmo
Naturpack

Zhrnutie hodových slávností 2009

Pridal(a) Admin | 23 Jul 2009 at 8:57 | 1x |
Zhrnutie hodových slávností 2009

Program hodových slávností bol rozložený do dvoch dni - na sobotu 18. a nedeľu 19. júla 2009. Prvý deň sa niesol v kultúrno-spoločenskom duchu, druhý deň v športovom.
Slávnosti zahájil príhovorom starosta obce Ing. Štefan Mrenka, v sobotu o 15. hod v centre obce. Vyzdvihol, že už po tretí rok sa hody slávia dva dni a vyslovil želanie v tejto tradícií pokračovať i v budúcnosti. Zástupkyňa obce p. Mária Hunčíková prítomných informovala o priebehu slávností a privítala hostí – prednostu Obvodného úradu v Žiline RnDr. Jaroslava Pechu a primátora v Kysuckom Novom Meste Ing. Jána Hartela. Obecenstvu stručne predstavila naše zložky prezentujúce sa v kultúrnom programe, ktorý moderovala Mgr. Mária Mikundová. Zahrala dychová hudba Lieskovanka /DH/ , vystúpili deti z materskej školy /MŠ/, základnej umeleckej školy /ZUŠ/ a centra voľného času /CVČ/ v Kysuckom Lieskovci. Na záver pásmo „Jánske ohne„ v podaní miestnej folklórnej skupiny /FS/. 
Deti z MŠ pripravili p. uč. Adela Šidlová a p. uč.Helena Mrenková. ZUŠ v Kysuckom Lieskovci začala svoju činnosť 1.9.2008 v zrekonštruovaných priestoroch MŠ. Pod vedením riaditeľky Mgr. Jaroslavy Jelinkovej a ostatných odborných pedagógov sa tu pripravuje 204 detí v týchto odboroch: hudobný, tanečný a výtvarný. V nasledovnom školskom roku bude otvorený nový literárno-dramatický odbor.
CVČ v Kysuckom Lieskovci je školské zariadenie, ktoré zabezpečuje výchovno – vzdelávaciu činnosť a aktívny oddych detí a mládeže v priebehu celého kalendárneho roka. Dňa 1.6.2009 bolo 1.výročie oficiálneho otvorenia priestorov CVČ. V šk. roku 2008/2009 bolo do 55 záujmových útvarov zapísaných 807 detí. Z CVČ sa nám na hodových slávnostiach predstavili deti pod vedením Mgr. Márii Mikundovej, Mgr. Boženy Kekelyovej a Mgr. Alexandry Buriovej.
FS z Kysuckého Lieskovca oslavuje tento rok 40. výročie svojho založenia. Za toto obdobie sa zúčastnila takmer všetkých kultúrno –spoločenských akcií v obci a tiež ju reprezentuje v blízkom i vzdialenejšom okolí. Napr. FF v Ochodnici, Žilinské slávnosti, Skanzen vo Vychylovke, v Budatínskom zámku, v Martine, v Modre, v Pezinku...
Pri príležitosti tohto výročia starosta obce poďakoval prítomným členom za kultúrny prínos FS pre obec a za udržiavanie folklórných tradícií ďakovným listom a zápisom do Pamätnej knihy obce. Večer sa hodová dico- tanečná párty z dôvodu nepriaznivého počasia z ihriska presťahovala do kultúrneho domu. Jej bohatá účasť svedčí o dobrom mene aj tradícií našich obecných osláv.
Nedeľnajší program 19. júla začal ráno slávnostným sprievodom z kultúrneho domu do kostola. Na čele sprievodu členovia dobrovoľného hasičského zboru /DHZ/ niesli sochu Panny Márie, nasledovali deti a členovia FS v kroji s obetnými darmi za nimi DH Lieskovanka.
Slávnostná svätá omša pri príležitosti patrónov miestneho kostola svätého Svorada a Benedikta mala začiatok o 8.00 hodine. Po omši starosta obce vdp. farárovi v mene svojom i v mene všetkých farníkov poďakoval a odovzdal upomienkový darček s kyticou. O 9.30 hod. na futbaovom štadióne – zahájenie športového dňa. Z príležitosti 60. tého výročia založenia futbalu sa uskutočnil futbalový turnaj bývalých hráčov – intrnacionálov z Kysuckého Lieskovca, Krásna nad Kysucou, Dolného Hričova. Po vzájomných zápasoch boli ocenení pamätným listom, symbolickým dresom a zápisom do Pamätnej knihy obce. Ceny odovzdal starosta obce a zároveň prezident futbalového oddielu Ing. Štefan Mrenka. Turnaj starých pánov vyhrali domáci internacionalisti z Kysuckého Lieskovca, keď najskôr remizovali s Krásnom nad Kysucou 2:2 a vyhrali s Dolným Hričovom 5:1. Zápas Dolný Hričov – Krásno nad Kysucou skončil víťazstvom Dolného Hričova 6:2.
Z dôvodu nepriaznivého počasia žiaci odohrali len jeden zápas medzi Kysuckým Lieskovcom a Krásnom nad Kysucou s výsledkom 3:0 pre domácich. Zápas FK REaMOS A mužstva s Kinexom Bytča skončil remízou 3:3. Vyhlasená súťaž pre mužov aj ženy – kopanie jedenástok sa skončila víťazstvom a výhrou 100€ pre domáceho Milana Ondreáša. Prihlásených bolo 43 uchádzačov.
Pre mladších účastníkov tohto popoludnia boli pripravené športové hry a súťaže pre deti. Za výkon dostal každý diplom, sladkosti aj darček.

Január 2020
PoUtStŠtPiSoNe
30 31 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 1 2
Veľký kalendár |
Anketa ...
Ktorý z uvedených spôsobov považujete za najvhodnejší pre informovanie občanov?
Hlasovanie v ankete trvá 1499 dní
Pridal(a) Admin otvoriť