Obecný úrad

Webstránka zdarma

Běh obcí 2019 - jubilejní 10. ročník

Přidal(a) Admin | 24 Jul 2019 at 15:36 | 102x |

Jako každý rok, tak i tento víkend se na hodové slavnosti v naší pěkné obci Kysucký Lieskovec uskutečnil Běh obcí 2019 - jubilejní 10. ročník. Počasí nám přálo a bylo velmi příjemně i když pro běžce trošku teplo. Těsně před 13:00 hodinou se začali scházet příznivci běhu a postupně se přihlašovali do přihlašovací listiny. Kategorie byly: Děti do 6 let (3 účastníci), Děti do 15 let (13 účastníci), Ženy (6 účastnic) a Muži (11 účastníků). Děti do 6 let běžely spolu s maminkami 500 metrů. Děti do 15 let běžely 1500 m. Ženy také 1500 m. a Muži 2000 m. Každý účastník se snažil běžet v rámci svých možností, ale vyhrát mohl jen jeden. V kategorii děti 6 vyhrála Emka Obuchová, druhý skončil její bratříček Miško Obuch a na třetím místě skončil Danko Vojtáš. V kategorii děti do 15 vyhrál Matúš Fojtík na druhém místě se umístil Radovan Hmíra a třetí místo obsadil po tuhém boji Martin Birtus. U Žen obsadila první příčku Lucka Gomolová druhou Emka Ondrušková a třetí Martinka Macangová. U mužů vystoupil na pověstný vrchol Janko Obuch ale na paty mu šlapal Juraj Krupka, který skončil na druhém místě a Braňo Tokárik dojížděl na třetím místě. Pan starosta Milan Králík spolu s organizátory Milanem Truban a Martinem Jakubčo předali pěkné ceny vítězům a popřáli si, aby byla účast na Běhu Obcí rok co rok vyšší. Pan starosta v proslovu připomněl, že v naší obci to ze sportem nebude až tak špatné a věří, že postupně v naší obci sport ožije. S přáním pěkných hodů dní jsme se rozloučili s účastníky a poděkovali jsme panu starostovi za hezké ceny, které věnovala obec Kysucký Lieskovec.